Program H.E.A.T. – novinka ve světě fitness

Že jste o této metodě ještě neslyšeli? Zatím u nás nemá dlouhé trvání, ale velmi rychle si získává popularitu zejména díky své efektivnosti, rychlému spalování kalorií a absenci nežádoucích následků.

Označení H.E.A.T. vzniklo ze slov High Energy Aerobic Training, což už nám o samé podstatě programu může mnohé napovědět. V překladu je možné popsat jej jako aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem. Slovo heat však v angličtině poukazuje taktéž na význam teplo, hřát, ale také vášeň, kterou ve vás může cvičení zažehnout a že se zahřejete je jisté. Vychází se zde z přirozeného lidského pohybu - chůze a je při něm využíván speciální běžící pás.

Historie programu sahá do Itálie, kde byl prvně veřejnosti představen na Festivalu del Fitness v Rimini v roce 2004. Tvůrci programu  - Marika Moretti a Max Grossi vycházeli ze zkušenosti z oblasti fitness a také ze zkušeností získaných pohybem ve vysokohorském terénu. Aspekty byly vybrány z trekkingu, joggingu a walkingu. V jeho počátcích se jednalo o běh do prudkého kopce, který měl simulovat běh ve vysokohorském terénu. Problematická však byla velká náročnost a  nepřirozenost pohybu na skloněném pásu. Docházelo tedy k postupnému vylepšování, které program vyvinulo do jeho dnešní podoby. Hlavním prvkem je dnes chůze, která je bez negativních dopadů na organizmus a došlo též ke snížení sklonu pásu. Chůze do kopce je zde tedy patrná stále, ale v již přijatelné formě. Pro ty nejzkušenější je sice běh používán, ale jedná se opravdu o namáhavé cvičení určené spíše k speciálnímu tréninku.

Běžící pás (maxerrunner) je poháněn lidskou energií, záleží tedy pouze na vaší aktivitě a energie zde není dodávána  elektřinou. Umožňuje plynule měnit jeho sklon, který je možné nastavit  až na 40°. Je snadno skladný a přemístitelný pomocí koleček, která jsou součástí konstrukce. Cvičení je šetrné ke kloubům i k páteři a nemusíte se tedy bát jakéhokoliv negativního vlivu. Program není limitován věkem jedince, klidně jej mohou vyzkoušet i lidé již v důchodovém věku. Hodiny probíhají ve skupině, kdy však každý jedinec v průběhu lekce zdolává své vlastní cíle. Podstatnou složkou filozofie celé metody je právě toto dosahování svých cílů, jde tedy o překonávání vlastních překážek a limitů. Nezbytné je doplnění hodiny motivující hudbou i zkušeným lektorem.

Mezi prospěšné efekty programu lze uvést redukci hmotnosti, celkové zlepšení tělesné kondice a taktéž navození duševní pohody. Je možné spálit v průměru 500 až 800 kilokalorií za 1 lekci, což na vaší postavě vliv jistě zanechá. Výhodou cvičení je zatížení svalů celého těla. Největší efekt má H.E.A.T. program samozřejmě na nohy, hýždě a dále na ruce.

Pokud vás tyto řádky zaujaly na snad i nalákaly vyzkoušet program, neváhejte a zmapujte, kde ve vašem okolí je možné hodinu vyzkoušet. Nejen že něco uděláte pro své zdraví, ale též pro postavu, a endorfiny vyplavené do krve vám zaručeně zvednou náladu.

Už jste H.E.A.T. program vyzkoušeli vy ? Podělte se s námi o zážitek.

Program H.E.A.T. – novinka ve světě fitness patří do témat
 • super Martina 18.05.2012 00:06:56

  Je mi 31 let. Jelikož jsem servírka, tak jsem si myslela, že se v práci nachodím dost. To ano, ale pak jsem dostala k narozeninám poukaz na 3 vstupy na H.E.A.T. od kamarádky která se pro to nadchla a má 50 roků. Byla jsem otrávená z dárku
  a řekla si, že odchodím ty tři vstupy a hotovo! Po prvním zážitku jsem přišla domů a lehla s paralenem. Strašně mě bolela hlava, ale později jsem zjistila, že se musí hóódně pít voda. AlespoŇ pro mě 1litr. Druhá hodina už byla v rámci sil, ale nezvládla jsem zdaleka co ostatní. A dnes mám za sebou 5 hodinu, je to k neuvěření, ale cítím se pevnější, ohebnější a nezadýchám se tak často. Já jsem nenáviděla tělocvičny, a te´d se těším a chodím 2x až 3x týdně. Věřím, že vydržím a do dovolené v létě budu o nějaký cenťák hubenější do plavek. Ahoj a vydrž¨te je to super!!

 • HEAT v těhotenství Lenka M. 15.03.2010 10:47:24

  Dobrý den,
  chci se zeptat zda je HEAT možné cvičit i v těhotenství?

  • Re: HEAT v těhotenství Kristýna 01.08.2010 21:55:51

   Ano, cviceni je vhodne pro tehotne, ale doporucuji chodit jen v softovych tenchnikach. To znamena, drzet se madel po celou dobu. Take jit svym vlastnim tempem, nejlepe pouzít sporttester a nejit výš nez nad 75% maximalni tepove frekvence.

 • Já a heat Lenka 10.05.2010 14:55:32

  Ahoj, byla jsem před měsícem a rovnou na "HEAT Maratonu", kteý byl na dvě hodiny, líbilo se mi to, přišla jsem domů a ještě jsem mohla pracovat na zahrádce. Fyzicky unavená, ale psychicky nadmíru v pohodě a pyšná sama na sebe, že jsem to zvládla. Moje dcera chodí pravidelně, já chodím na orient tance, cvičení "škola zad" a zumbu. To mám v místě bydliště , na HEAT musím jezdit až do Plzně.V neděli se chystáme zase s dcerou na Heat-maraton a doufám, že si to zase užiju, Doporučuju všem :-)

 • H.E.A.T. iveta 31.03.2010 11:43:41

  Je to prostě perfektní,chodila jsem do fitka to nám zrušily, na doporučení kámošky jsem zkusila spinning. U toho jsem vydržela 7 měsíců a obrovsky jsem narostla, takže nic moc a teď chodím 1xtýdně na HEAT 8 měsíců a nemá to chybu. Hubnu ne kila, ale centimetry a ještě si u toho báječně odpočinu. Vřele to všem doporučuji.

 • super Lucka 12.03.2010 08:46:37

  Je to super, byla sem zatím jen dvakrát a je to po dlouhé době sport, který mě dokáže "zničičt". Spinning je fajn, ale H.E.A.T. je lepší.

 • super Jana 16.02.2010 16:32:04

  Chodím na H.E.A.T. s menší přestávkou asi 7 měsíců 1 - 2 krát týdně. Na váhu jsem moc nezhubla, ale na objem ano. Je to super na fyzičku a vyčistí to hlavu. Jen doporučuji!!!!!

 • super věc Ily 21.01.2010 12:44:15

  Ahoj všem, HEAT chodím cvičit už dva měsíce, dnesk jsem měla 16.hodinu. Mám fitness Hanky Kynychové u baráku v Jesenici. Nikdy mě nic tak nebavilo, jako tohle, žádná choreografie a pohopsávání v davu jako blázen, jen Tvůj pás a Ty v kopci a před cílem. Je to skvělé na naučení se dýchat a posiluje se tím kondice a zpevňuje tělo. K tomu mít skvělou burcující cvičitelku a pěknou hudbu do tempa a je o endorfíny postaráno. Doporučuju všem! Ahoj Ily

 • zkuste to!!! Simča 01.12.2009 17:09:08

  Byla jsem zatím jen dvakrát a musím říct, že je to naprostá bomba a se skvělou hudbou a trenérkou, kterou u nás máme, musím říct, že nikdy jsem ze žádného pohybu neměla tak dobrý pocit jako z H.E.A.T.u. Moc doporučuji!!!!

 • super daška 07.10.2009 14:17:27

  Na H.E.A.T. chodím pravidelně 3× týdně a je to výborné,člověk se u toho naučí i odpočívat.Chodím tam už skoro dva měsíce,jím normálně a nemužu říct,že bych zhubla,ale i tak je to super!Takže kdo má možnost,určitě vyzkoušejte!

 • zaujalo, ale.. bastet.ul 17.08.2009 21:06:05

  Velice mne tento článek zaujal, ale vzhledem k tomu, že jsem z Pardubicka, tak mám asi smůlu. Podle odkazu od Šárky široko daleko nic takového není.. :-(

 • super linda_brozova 23.07.2009 20:02:11

  chodim na HEAT cvičeni už po 7krat je to užasne a super se při tom hubne

 • To určitě vyzkouším Rajce 15.05.2009 14:28:14

  Zajímavý článek, to určitě vyzkouším. Docela mě to z toho článku nadchlo :)

 • H.E.A.T. Katka 14.05.2009 17:48:18

  Toto cvičení jsem navštívila již dvakrát a jsem neskutečně nadšená:-)vřele doporučuji

 • Rychla chodza Martina-BA 14.05.2009 12:33:55

  Velmi zaujimave – mam pocit, ze chodza a beh je hitom dneska. Je to najprirodzenejsia ludska aktivita, na ktoru sme v tomto hektickom svete akosi pozabudli. Prave dnes som citala celkom motivacny clanok o tom, preco je chodza a beh tak skvele pre nase telo: http://www.fitcomplex.sk/…he-tajomstva Sama chodim na hodinovu rychlu prechadzku kazdy druhy den a aj to malo mi neuveritelne pomaha.

 • kde pavlina 27.03.2009 12:05:00

  A kde se toto cvičení cvičí? děkuji

  • Re: kde sarka 30.03.2009 12:29:23

   mila pavlo cvici se napriklad v Praze ve fitnesscentru Hanky Kynychové, ale na www.heatprogram.cz máš kompletní přehled kde se to cvičí.

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Aerobní cvičení patří do témat

Adresář

Aerobní cvičení ptejte se v poradně

Diskuze na téma Aerobní cvičení

 • Touch 19.06.2016 11:06 Zpevnění těla

  Cvičení aerobní + silové s přídavkem proteinů a spalovačů

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku